Moda STO

Modne życie

Lifestyle

Hortensja bukietowa diamant rouge

4-200x300 Hortensja bukietowa diamant rouge
Hortensja bukietowa diamant rouge – lekko zaokrąglone kwiatostany osiągają kilka centymetrów.

Wszystkim, którzy pragną stworzyć niepowtarzalny klimat swojego ogrodu, polecamy zdecydować się na posadzenie hortensji bukietowej w odmianie Diamant Rouge. Odmiana ta będzie idealna do miejsc, które są bardziej wyeksponowane. Ta niezwykle atrakcyjna roślina wygląda spektakularnie dzięki pięknemu wybarwieniu kwiatów. Hortensja bukietowa Diamant Rouge jest niską odmianą o bardzo wyrazistej, różowo czerwonej barwie kwiatów.

Kwiaty w zależności od podłoża i stanowiska wybarwiają się od koloru seledynowego, kremowo-białego przez coraz bardziej intensywny róż, kończąc na kolorze ciemnego wina. Kwiatostany diamant Rouge są w swojej formie bardzo okazałe. Zbudowane są z dużych kwiatów, które tworzą imponujące bukiety.

Są wiechowate i lekko zaokrąglone i osiągają nawet wysokość 35 cm. Hortensja Diamant Rouge kwitnie długo, począwszy od lipca. Z pewnością będzie cieszyć nasze oko aż do jesieni.

Hortensja ‘DIAMANT ROUGE’ – opis odmiany

5-300x300 Hortensja bukietowa diamant rouge
Hortensja bukietowa diamant rouge zdobi ogrody przydomowe.

Hortensja Diamant Rouge w miarę swojego rozwoju wybarwia się od koloru blado kremowego i wraz z upływem czasu zmienia się do intensywnego koloru czerwonego. Najczęściej taką barwę możemy zauważyć już pod koniec lata. Zachwycający wygląd odmiana ta zawdzięcza białym kwiatkom, które wyrastają pomiędzy kwiatami różowoczerwonymi. Intensywny kolor kwiatostanów podkreślają ciemnozielone liście, które od jesieni stanowi dodatkową ozdobę krzewu.

Hortensja bukietowa z powodzeniem może być królową ogrodu, ponieważ pięknie prezentuje się w samodzielnym nasadzeniu. Na tle wyższych roślin będzie wyglądać wyjątkowo okazale. Dobrym rozwiązaniem jest sadzenie hortensji w układzie szpalerowym. Można ją również połączyć z innymi odmianami, które posiadają podobne wymagania odnośnie stanowiska i zbliżoną wysokość.

Dobrym wyborem będzie tutaj połączenie jej z hortensją bukietową Canglelight, która tworzy żółto-złote kwiatostany. Barwne byliny, takie jak jeżówki, lilie, czy lawenda również będą się idealnie komponować z tą odmianą hortensji.

Hortensja DIAMANT ROUGE wbrew pozorom nie jest trudna w uprawie. Nie tylko możemy sadzić ją w ogrodzie, ale dobrze się sprawdzi posadzenie jej w donicy. Jeżeli chcemy udekorować nią nasz balkon, czy taras powinniśmy ją posadzić na wiosnę, najlepiej w kwietniu i maju, kiedy następuje powolny wzrost temperatury. Dobrze jest to zrobić jeszcze przed kwitnieniem rośliny. Decydując się na taką opcję, musimy pilnować regularnego i obfitego podlewania, a także wybrać stanowisko osłonięte od wiatru.

Uprawa i pielęgnacja hortensji

Hortensja Diamant Rouge lubi stale wilgotną, żyzna i przepuszczalną glebę o kwaśnym odczynie. Dobrym pomysłem, jest podściółkowanie jej korą sosnową, która to ograniczy wysychaniu gleby i zapobiegnie  jej zachwaszczeniu. Ta okazała roślina najlepiej rozwija się w nasłonecznionych stanowiskach, toleruje również półcień.

Hortensja jest krzewem rosnącym wszerz, powinniśmy wziąć to pod uwagę, jeżeli zamierzamy sadzić ją w szpalerze. Aby roślina miała szansę pięknie się rozwijać, odpowiedni rozstaw przy jej sadzeniu musi wynosić 100 cm.

Krzewy hortensji wykazują szybki rozrost, dlatego warto wspomóc tę roślinę i pamiętać o jej zasilaniu. Zwłaszcza że kwitnienie odbywa się przez bardzo długi okres, co może być bardzo wyczerpujące dla rośliny.

Do nawożenia stosuje się odpowiednie preparaty specjalnie stworzone dla hortensji. Zawsze powinniśmy trzymać się dawek wyznaczonych na opakowaniu, aby nie doprowadzić do jej przenawożenia. Pod koniec jesieni dobrze jest  pod krzewami rozłożyć kompost lub granulowany obornik.

Gdzie zastosowanie znajdzie hortensja bukietowa

Hortensja bukietowa w odmianie Diamant Rouge będzie z pewnością piękną ozdobą naszego ogrodu. Jej szerokie zastosowanie da nam możliwość stworzenia ciekawych kompozycji. Może być sadzona w grupach lub w pojedynczych nasadzeniach. Sprawdzi się zarówno w ogrodach przydomowych, jak i posadzona w donicach, umieszczonych przy wejściu do domu.